Nie jesteś zalogowany! W ciągu 600 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

NIE JESTES ZALOGOWANY


Poprzedni temat «» Następny temat
Zamknięty przez: apj
2016-03-12, 21:51
Oświetlenie
Autor Wiadomość
tomek08
bardziej zorientowany niz inni
poziomek


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: Chełm
Wysłany: 2016-03-12, 00:52   

miss napisał/a:
poniżej lampki dla tych co nie chcą doładowywać się co godzinę z ładowarek, usb itd.
i oślepiać wszystkich wokół



to lampki na baterie R6(AA) lub akumulatorki AA
świecą rewelacyjnie(w tej cenie) i maja rozkład światła jak w samochodzie więc nie oślepiają
jakość wykonania PREMIUM

mocniejsza i większa SIGMA LIGHTSTER
http://allegro.pl/sigma-l...6012888992.html


i mini SIGMA SPORT ROADSTER
http://allegro.pl/sigma-s...5870529479.html


dobrym wyborem są też lampki rowerowe z LIDLA
(w swojej cenie bezkonkurencyjne ok. 30zł za 2szt.)
http://allegro.pl/lampka-...6030076426.html (tu cena przesadzona)


niezbyt dobrym rozwiązaniem są jednorazowe(niewymienne akumulatorki) lampki ładowane z usb


Tą z lidla miałem dwa razy pierwsza mi wysiadła w drugiej jak i w pierwszej wysiadły akumulatorki. Lampka z lidla ma całkowicie nie przemyślane ładowanie taki sposób ładowania niszczy akumulatorki nie można ładować czterech akumulatorków szeregowo bo akmulatorki nie są identyczne maja minimalne różnice i z ładowania na ładowanie te różnice się powiększają. Kiedy są ładowane szeregowo dochodzi do tego że jeden jest pełny i dalej ładowarka go ładuje a drugi w połowie a trzeci ma jedna trzecią pojemności. Powinien być zastosowany Balanser taki układ elektroniczny używany w modelarstwie on dba o prawidłowe ładowanie każdego ogniwa osobno. Jesli chodzi o niewymienne ogniwa . Żywotność ogniwa Li-Po takie są w tych lampkach to około tysiąca pełnych cykli a 800 najmniej tak że nie ma potrzeby żeby było wyjmowane ogniwa te ze względu na wysokie prądy jakie można z nich uzyskać są stosowane szeroko np do zasilania dronów na Youtube są filmiki jak na takim akumulatorze wielkości kostki masła Odpalają ludzie dizla. Dla tych ogniw to pestka. Znoszą one prądy 40C i większe możesz pod ogniwo tego typu wielkości kostki masła podłączyć elektrodę i spawać Ten typ ogniw znosi dużo więcej od zwykłych li-ion. Kiedyś miałem lampkę na kilku zwykłych li-ion 18650 w pojemniku, do zasilania lampki. przypadkowo zrobiłem zwarcie z kabla długosci około 1 metra w kilka sekund został tylko dym. Pomysl co by było by jak by kazdy mógł sobie manipulować przy li po albo jakieś dziecko wyciągneło i wzieło takie ogniwo do buzi.
_________________
https://plus.google.com/u/0/102173149240501213653
 
 
 
Aaapap
Majster


Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 722
Wysłany: 2016-03-12, 04:16   

tomek08 napisał/a:
Ładowane usb oznacza że lampka wyposazona jest w gniazdo dokładnie mikro usb ładować można czym się chce podpiąć pod komputer lub ładowarką do smartfona. Nie ma to wiekszego znaczenia ładowarki i gniazdo w komputerze mogą się róznić tylko wydajnoscią.

Być może. Moje zainteresowanie tą technologią wygasło w epoce zasilania lampek jeszcze mini USB.
Zwracam honor.
Pozdrawiam
--

podstawowe potrzeby.jpg
Plik ściągnięto 16 raz(y) 28,15 KB

 
 
Konus
stały bywalec

Dołączył: 09 Wrz 2015
Posty: 140
Skąd: Ziemia
Wysłany: 2016-03-12, 07:11   

tomek08 napisał/a:
Konus napisał/a:
Gniazda usb sa bardzo delikatne. Ryzyko uszkodzenia duże.
Ciekawe dlaczego teraz wszytkie no może 99,9 % telefonów nie licząc innych urządzeń jak odtwazacze MP3 Aparaty itp jest wyposażone w gniazdo usb a konkretnie micro usb? Wszystkie są bardzo narażone na uszkodzenia. Napisz do Samsunga LG Pansonic i innych wiodacych firm o swoich przemysleniach bo marnujesz talent na tym forum.


Port USb to magistrala komunikacyjna nie widzę sensu jej stosowania no chyba że komunikujesz się ze swoimi latarkami i rozmawiasz ze swoim rowerem to wszystko zmienia. Jeżeli dla Ciebie forum światełka.pl jest całym życiem z którego czerpiesz wiedzę to doczytaj że nie polecają na tył lampek w kolorze czerwonym z akumulatorami. Po prostu 2 baterie AAA i ma świecić co najmniej pół roku. Ewentualnie Po co komu zdejmowanie i ciągłe ładowanie tylnej lampki. Tomek napisałem wyraźnie i napisze jeszcze raz to nie jest forum dla elektroników tylko rowerzystów. Jechaliśmy w piątek w nocy i tak najbardziej były widoczne kamizelki i odblaski. Znowu straszysz ludzi że coś wybuchnie albo spali się. Jeżeli masz jakieś lęki i czegoś się boisz to są od tego specjaliści a sam napisałeś że markowe akumulatory z zabezpieczeniami nie mają prawa wybuchnąć. Proszę czytaj ze zrozumieniem co piszę i przestań już mnie atakować bo to robi się nudne, nieprzyjemne i niczego dobrego nie przynosi. 90% rowerzystów nie interesują dane techniczne tylko przyjemność z jazdy rowerem.
 
 
tomek08
bardziej zorientowany niz inni
poziomek


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: Chełm
Wysłany: 2016-03-12, 21:13   

Konus napisał/a:
tomek08 napisał/a:
Konus napisał/a:
Gniazda usb sa bardzo delikatne. Ryzyko uszkodzenia duże.
Ciekawe dlaczego teraz wszytkie no może 99,9 % telefonów nie licząc innych urządzeń jak odtwazacze MP3 Aparaty itp jest wyposażone w gniazdo usb a konkretnie micro usb? Wszystkie są bardzo narażone na uszkodzenia. Napisz do Samsunga LG Pansonic i innych wiodacych firm o swoich przemysleniach bo marnujesz talent na tym forum.


Port USb to magistrala komunikacyjna nie widzę sensu jej stosowania no chyba że komunikujesz się ze swoimi latarkami i rozmawiasz ze swoim rowerem to wszystko zmienia. Jeżeli dla Ciebie forum światełka.pl jest całym życiem z którego czerpiesz wiedzę to doczytaj że nie polecają na tył lampek w kolorze czerwonym z akumulatorami. Po prostu 2 baterie AAA i ma świecić co najmniej pół roku. Ewentualnie Po co komu zdejmowanie i ciągłe ładowanie tylnej lampki. Tomek napisałem wyraźnie i napisze jeszcze raz to nie jest forum dla elektroników tylko rowerzystów. Jechaliśmy w piątek w nocy i tak najbardziej były widoczne kamizelki i odblaski. Znowu straszysz ludzi że coś wybuchnie albo spali się. Jeżeli masz jakieś lęki i czegoś się boisz to są od tego specjaliści a sam napisałeś że markowe akumulatory z zabezpieczeniami nie mają prawa wybuchnąć. Proszę czytaj ze zrozumieniem co piszę i przestań już mnie atakować bo to robi się nudne, nieprzyjemne i niczego dobrego nie przynosi. 90% rowerzystów nie interesują dane techniczne tylko przyjemność z jazdy rowerem.
Nie tylko komunikacyjna telefon masz? pewnie nie, bo jak go podepniesz do komputera automatycznie się ładuje https://pl.wikipedia.org/wiki/USB napisz do wszystkich wiodących firm inżynierów projektantów że niewłaściwie wykorzystują gniazda usb bo nie powinno się przez nie ładować, to po pierwsze, po drugie kto ci powiedział że lampkę usb trzeba non stop ładować miałeś taką w ręku jeden akumulatorek litowo jonowy magazynuje więcej energii niż cztery baterie AA alkaliczne tak zwane paluszki ty w ogóle nie wiesz o czym piszesz kompromitujesz się tylko. Chłopie mamy rok 2016
_________________
https://plus.google.com/u/0/102173149240501213653
 
 
 
tomek08
bardziej zorientowany niz inni
poziomek


Dołączył: 02 Lis 2011
Posty: 94
Skąd: Chełm
Wysłany: 2016-03-12, 21:41   

Aaapap napisał/a:
tomek08 napisał/a:
Ładowane usb oznacza że lampka wyposazona jest w gniazdo dokładnie mikro usb ładować można czym się chce podpiąć pod komputer lub ładowarką do smartfona. Nie ma to wiekszego znaczenia ładowarki i gniazdo w komputerze mogą się róznić tylko wydajnoscią.

Być może. Moje zainteresowanie tą technologią wygasło w epoce zasilania lampek jeszcze mini USB.
Zwracam honor.
Pozdrawiam
--
Technologia idzie do przodu błyskawicznie kiedyś to się zmieniało powoli. Teraz coś wymyslą i zaraz jest w sklepach. Przecież nie tak dawno aparaty w komórkach miały 03. mega pixela :) I wszyscy tym się podniecalismy że można komórką zrobić zdjęcie :)
_________________
https://plus.google.com/u/0/102173149240501213653
 
 
 
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2016-03-12, 21:50   

temat zamykam, myślałem tak jak w prośbie że coś polecicie a wy zajęliście się sobą :confused_anim: a mi nie o to chodziło :wall_bash-anim: pozdrawiam
_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Zaprzyjaźnione grupy rowerowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM



Reklama





















Gorące tematy