Tylawa jest 2x agro turystyka i raz zajazd w miare i jeden z czasów PRL-u. coś trzeba rezerwować bo to i weekend wakacji, a ADAMÓKA to tylko jedno miejsce w promieniu 20km
jak w 10 dniu palazzolo- sottomaria 135km,11dzien sottomaria-rimini150km, 12 dzień Rimini-rasina 135, 13 dzień rasina -rieti 114km, 14 rietri- watykan 80km, tak ja to widze ale zobaczymy czyli troche się ucieło według noclegów podanych przez APJ.
Kilka wskazówek medycznych dla pielgrzymów do Rzymu.
Myślę ze się nie przydadzą ale na wszelki wypadek nie zaszkodzi zabrać ze sobą
1. niezbędna karta EKUZ załatwiamy w NFZ Chełm Adres:
ul. Ceramiczna 1,
2. proszę zabrać niezbędne lekarstwa (we Włoszech są drogie): żele przeciwbólowe na stłuczenia np Voltaren, Ketonal, Sudocrem krem pielęgnacyjny - na odparzenia i otarcia lub jakakolwiek maść na odleżyny, żele antybakteryjne, tabletki przeciwbólowe i przeciwzapalne, od alergii, wapno, magnez w dużych dawkach, mikroelementy, elektrolity dla rowerzysty np. Litorsal
3. Jeśli ktoś posiada w domu antybiotyk warto zabrać ze sobą.
4. materiały opatrunkowe, bandaże elastyczne, plastry itp.
5. nie zapomnieć o batonach energetycznych,
Mysle ze to ostatnia chwila aby zrobić niezbędne zakupy za złotówki.
Jak powiedziałem w miarę postępu prac wstawię następne etapy pielgrzymki.
Jeśli chcecie prześledzić bardziej realnie trasę zainstalujcie program Google Earth (kliknij).
Po jego zainstalowaniu ściągamy pliki z paczki (track_google) w załączniku i je rozpakowujemy. (kolejne będę dodawał niebawem). Następnie klikamy w plik który chcemy zobaczyć (nr. odpowiadają dniom podróży). Otwiera nam się program, oraz okno podpowiedzi które zamykamy. W głównym oknie pojawia się nasza trasa, tak w dalekim rzucie. Kierujemy kursor na miejsce jakie nas interesuje na trasie, lub jej początek (kwadracik z rowerem) i scroll-em (kółkiem na myszy) kręcimy przybliżając obraz (przy najeżdżaniu myszą pojawia się kółeczko i je kierujemy na trasę) do momentu aż pokaże nam się zdjęcie tego fragmentu trasy. UWAGA !!! ono czasami się nie pojawia, widzimy tylko olbrzymie piksele. Znaczy to że samochodu Google tam nie było i nie ma zapisu z "realu" jest tylko olbrzymie powiększenie z satelity. W tym wypadku klikamy w prawy górny róg okna z napisem "zamknij widok na poziomie terenu" i wybieramy inny fragment trasy (następne skrzyżowanie, lub ulicę). Gdy trafimy na zapis pokaże na się to co chcemy widzieć (czasami niekoniecznie ) Na zdjęciu widzimy dwie linie. Jedną żółtą (tędy jechał samochód Google i zarejestrował trasę), oraz drugą w innym kolorze znaczącą miejsce w jakim powinnyśmy jechać (czasami linia nie jest na środku drogi, ale nie będę się rozpisywał dlaczego, wybaczcie, a czasami znika) Poruszamy się po trasie na kilka sposobów: kręcimy scroll em, kierujemy kursor na ulicy przed sobą i klikamy, strzałkami na klawiaturze... można jeszcze inaczej ale wystarczy to wiedzieć Obrazy nie będą takie płynne jak na filmie, zależy to zarówno od "szybkości" naszego kompa, jak i od łącza internetowego (oj dużo bajtów zasuwa)W każdej chwili możemy wyjść z tego widoku klikając w napis "zamknij okno na poziomie terenu" i przeskoczyć dalej. Mam nadzieję że jako tako wytłumaczyłem co i jak. Po pewnym czasie staje się to intuicyjne, ale w razie problemów służę pomocą.
Wiek: 55 Dołączył: 01 Sie 2010 Posty: 787 Skąd: Chełm
Wysłany: 2017-06-15, 14:01
Zdecydowanie podoba mi się dzień 9
Zaledwie 26 km non stop pod górę, przy różnicy wysokości 597 m
No i zjazd... 17 km 786 m w dół oj chyba niektórym hamulce się skończą na dole
Wiek: 55 Dołączył: 01 Sie 2010 Posty: 787 Skąd: Chełm
Wysłany: 2017-06-16, 07:36
Obecnie pracuję na jakąś Navi na andka z mapami offline, taką aby móc wgrać ślad trasy.
Znalazłem OsmAnd i zapowiada się ciekawie. Da się wgrać mapę, ślad i co najważniejsze mówi !
Dzisiaj będą testy i powiem jak to wygląda.
Jestem po pierwszym dniu testów i co mogę powiedzieć...
Wady:
Navi "troszkę" za bardzo rozbudowana. Nieumiejętne klikanie w ikonki prowadzi do zmiany trybu nawigowania z jazdy po wyznaczonej trasie, na nawigowanie od punktu w jakim się znajdujemy, do miejsca docelowego (w tym przypadku sama oblicza nową trasę i zapomina o naszym śladzie)
Błędnie przelicza czas potrzebny do przejechania trasy.
Zalety:
Gada jak opętana (nie musimy korzystać z podglądu trasy, komunikaty głosowe wystarczą w zupełności). Po zjechaniu z wyznaczonej trasy prowadzi do niej (dobre gdy np. mamy odcinek trasy wyłączony z ruchu i musimy pojechać objazdem, lub gdy po prostu źle skręcimy) Oczywiście aby to robiła musimy jej dograć nasz język.
Czy mogę ją polecić... tak
Działa wyłącznie pod Androidem i iOs. Niestety smartfony z windą odpadają.
Sam program pobieramy ze sklepu Google play (kliknij) Jest to wersja darmowa pozwalająca na ściągnięcie 7 map (mapy poszczególnych krajów musimy dograć, bo ściągamy sam program)
Mapę polski ściągamy za pomocą komputera ze strony (kliknij) .Na dole tej strony jest załącznik, to jego ściągamy, następnie rozpakowujemy i przenosimy na kartę pamięci naszego smartfona. (Ścierzka zapisu tej mapy to - sdkart/Android/data/net.osmand/files tu wklejamy wypakowaną mapę). Pozostałe kraje ściągamy już z aplikacji. W tym celu klikamy uruchamiamy program, klikamy w ikonkę w lewym dolnym rogu (menu) i wybieramy "pobierz mapy". Z wyskakującego okienka wskazujemy na kraj, jaki nas interesuje (za wyjątkiem Polski, bo tą już zainstalowaliśmy wcześniej) Zapisy śladu trasy wrzucamy do karta SD/Android/data/net.osmand/files/tracks . Generalnie navi czyta pliki GPX, więc problemu z tym nie ma
---> Uwaga <---
Zapis śladu trasy na Watykan jest w paczce track_navi
Nawigowanie po wyznaczonej trasie:
Po uruchomieniu, klikamy w menu i wybieramy "nawigacja". W nowym oknie klikamy na symbol roweru, następnie w ikonkę koła zębatego. Przewijamy okno do samego dołu i klikamy na "trasa GPX' następnie wybierz GPX. Pokazuje się okienko z listą wszystkich naszych śladów i wybieramy ten, który nas interesuje. Wychodzimy z tego i klikamy w "nawiguj" i w drogę !
W zależności jak chcemy widzieć mapę przełączamy jej widok za pomocą ikonki pod rowerkiem. Możemy wybrać: bez obracania, obracanie mapy do kierunku jazdy i względem kompasu.
Jeśli ktoś będzie chciał przetestować navi, przygotowałem małą rundkę po Chełmie i okolicach długości 27 km. Plk trasy w załączniku.
W razie problemów służę pomocą
No i najważniejsze. Nie wiem jak z "żywotnością" baterii. Program testowałem bardzo krótko, ale jedno jest pewne... bez power banku...
Znalazłem jeszcze jedną ciekawie zapowiadającą się navi Locus, ale tą potestuję w przyszłym tygodniu (mam od groma roboty i się nie wyrabiam)
Nie możesz pisać nowych tematów Nie możesz odpowiadać w tematach Nie możesz zmieniać swoich postów Nie możesz usuwać swoich postów Nie możesz głosować w ankietach Nie możesz załączać plików na tym forum Możesz ściągać załączniki na tym forum