Nie jesteś zalogowany! W ciągu 600 sekund zostaniesz przeniesiony do rejestracji.

NIE JESTES ZALOGOWANY


Poprzedni temat «» Następny temat
Ścieżka rowerowa - konsultacje
Autor Wiadomość
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2010-12-15, 09:45   Ścieżka rowerowa - konsultacje

https://mail.google.com/mail/?ui=2&ik=3b0780aa9b&view=att&th=12ce9186b6fc573f&attid=0.3&disp=inline&realattid=14c0f13dd0c04d0a_0.3&zw

plakat_chelm.JPG
Plik ściągnięto 100 raz(y) 84,39 KB

_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
francuz
trochę bardziej zorientowany


Dołączył: 31 Maj 2010
Posty: 45
Wysłany: 2010-12-16, 21:58   

oby tylko nie robili tej DDR z tak popularnej w naszym mieście kostki, a tak na marginesie to czy ktoś wie dlaczego u nas wszystkie ścieżki są z kostki?? przecież to ani praktyczne ani wygodne w jeździe itp
pozdrawiam Arek
 
 
Mich@ł
Majster
We will never forget


Wiek: 54
Dołączył: 20 Sie 2009
Posty: 1513
Skąd: Chełm
Wysłany: 2010-12-16, 22:19   

francuz napisał/a:
oby tylko nie robili tej DDR z tak popularnej w naszym mieście kostki, a tak na marginesie to czy ktoś wie dlaczego u nas wszystkie ścieżki są z kostki?? przecież to ani praktyczne ani wygodne w jeździe itp
pozdrawiam Arek

Apj to już kiedyś tłumaczył w innym poście - tak podobno wcześniej były podpisane umowy z wykonawcami i nie dało się później tego zmienić. Postulował jeszcze jako radny by nową trasę zbudowali z asfaltu, tartanu lub chociaż z kostki tzw bezskosowej - niestety ale umowy wcześniej podpisane są obowiązujące. O szczegóły pytaj Apj-ta
_________________
Rower: Cube Nature 2010 Przebieg: 10000 km
Chełmska Grupa Rowerowa
 
 
 
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2010-12-16, 22:32   

dzisiaj były konsultacje , postaram się wpaść do rzecznika Starosty i dowiedzieć się co i jak dodatkowo jeśli mamy jakieś postulaty i propozycje możemy je wnieść na piśmie w fazie projektowania a co do wypowiedzi Michała to troszkę inaczej właśnie w fazie projektowania i występowania o pozwolenie na budowę lub przetargu to można jeszcze coś wykminić ale umowa w sprawie wcześniej wspomnianej ścieżki była podpisana z Urzędem Marszałkowskim w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego gdzie wcześniej była zawarta specyfikacja i kosztorys, mam nadzieję że coś wyjaśniłem a nie bardziej zamieszałem ale nad naszymi postulatami możemy się zastanowić, jestem do dyspozycji jak by co :mrgreen:
_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
Rumun
stały bywalec


Wiek: 31
Dołączył: 08 Paź 2010
Posty: 134
Skąd: CHEŁM
Wysłany: 2010-12-31, 15:25   

fajnie by bylo wlasnie jakby to nie po kostce szło
 
 
 
Wicio22
stały bywalec

Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 144
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-01-07, 07:23   

francuz napisał/a:
oby tylko nie robili tej DDR z tak popularnej w naszym mieście kostki, a tak na marginesie to czy ktoś wie dlaczego u nas wszystkie ścieżki są z kostki?? przecież to ani praktyczne ani wygodne w jeździe itp
pozdrawiam Arek
Witam!Nie wiem jak to się ma w innych miastach ale myślę że zastosowanie kostki na chodnikach i ścieżkach rowerowych ma na celu szybkie odprowadzanie wód opadowych co w połączeniu z mrozem rozsadza nawierzchnie,można by kłaść kostkę odwrotnie która przecież ma tzw.dystanse dylatacyjne do zamulania piaskiem ale jeszcze dochodzi aspekt estetyczny ,spodnia część kostki nie ma liczka i jest porowata :-( Może się mylę nie jestem pewien swego wywodu trzeba by zapytać kogoś z drogowców.Moim zdaniem lepsza kostka niż porozsadzany asfalt przez mróz i korzenie przydrożnych drzew,wystarczy spojrzeć na alejki w miejskim parku :-P Pozdrawiam!!!
 
 
 
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2011-01-07, 08:11   

hmmm no to teraz troszkę pojechałeś :mrgreen: z kostką jest bardzo ciekawie wyobraź sobie jazdę po takiej ścieżce rowerowej która ma np 30 km i jest zrobiona z kostki brukowej, bardzo duże wibracje itp, dodatkowo popatrz na kostkę położoną w Horodyszczu bardzo krzywa i duże fale, dodatkowy do utrzymania kostki po około 2 latach duży nakład związany z czyszczenia kostki z chwastów porastających ścieżkę pomyśl o 30 km zarośniętej ścieżki rowerowej nie łudź się raczej nikt nie będzie o nią należycie dbał, sam w Chełmie interpelowałem parę razy aby czyścili ścieżkę przy Al. 3 Maja w końcu dałem sobie na luz, miastu i firmom jest łatwiej położyć kostkę niż asfalt zmieszany z betonem (jakaś do tego jest nazwa ale nie pamiętam ) dodatkowo przy awariach wodociągowych czy ciepłowniczych łatwiej rozebrać kostkę niż asfalt, tylko jeden mały szkopuł cały kraj powoli odchodzi od kostki a my w nią brniemy w chwili obecnej ścieżki są robione z "asfaltu" i przecinane w poprzek co jakieś 2m, aby wymiana elementów była bardziej prosta dodatkowo w nacięcia wpuszczane jest jakieś tworzywo aby nie było uskoku , bardzo dobre rozwiązanie jechałem już w Polsce po takich ścieżkach coś pięknego aaa i jeszcze jedno nie możemy porównywać alejek z parku ponieważ one było położone 30-40 lat temu inną technologią i zapewne jak o dzisiejszej ścieżce przy Al. 3 Maja władze o niej zapomnieli, pozdro widzę ze sam namieszałem troszkę ale chodziłem przy tym
_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
Wicio22
stały bywalec

Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 144
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-01-07, 08:46   

Nie twierdze że kostka jest lepsza,źle mnie zrozumiałeś :-/ sugeruję tylko że powinniśmy się cieszyć z tego co mamy i nie jest też moja w tym wina że miasto ma takich doradców i zleca to wykonawcom partaczom.Nigdy też nie przyglądałem się z tamtej strony takim inwestycjom,to bardziej twoja działka :mrgreen: Z 30 km ścieżką na pewno masz rację i tego nie neguje ,z utrzymaniem porządku również ale myślę że nasze życzenia pozostaną niespełnione bo już po wyborach :-P i zdanie rowerzystów tak naprawdę magistrat ma w d...e :roll: wybudują nam 8-me rondo,też z kostki i na koniec obłożą walący się wkrótce wiadukt też kostką :mrgreen: a nasze ścieżki ......zostaną ale na starość nie będzie co narzekać 30km nie oblecisz wózkiem :mrgreen: Pozdrawiam!!!
 
 
 
Wicio22
stały bywalec

Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 144
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-01-07, 10:35   

Kostce zdecydowanie mówię nie ale z tym odprowadzaniem wody się APJ jednak nie myliłem (kładło się kiedyś :mrgreen: )i nie odpisałem bzdór zupełnych na pytanie francuza :-P http://www.budujemydom.pl...2050/Itemid,55/ to na poparcie mojej tezy :-P Pozdrawiam
 
 
 
Wicio22
stały bywalec

Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 144
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-01-07, 11:00   

I tutaj mam jeszcze fajny artykuł o ścieżkach rowerowych w Polsce rzekomo nowoczesnych i z nowych materiałów :mrgreen: http://roweremposilesii.b...erowa-zeby.html :-P Nie łudźmy się zatem że będzie u nas rewolucja :-D Pozdrawiam
 
 
 
Wicio22
stały bywalec

Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 144
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-01-07, 11:13   

APJ mam fajny pomysł a mianowicie może za przykładem bikerów z Białegostoku zorganizujemy masę w formie protestu i upomnimy się o inne nawierzchnie ,zamiary nasze można by nagłośnić ludzi jak najwięcej skrzyknąć ,masę zorganizować pod UM w godzinach pracy i coś może ruszy,tabliczki z hasłami anty kostki jakieś transparenty, megafon,flagi i zainteresowanie mediów naszym problemem ,może coś wskóramy bo w masie jest przecież siła co ty na to? http://wiadomosci.gazeta....09,3025828.html
 
 
 
apj
Majster
Hardcorowy Koksik


Wiek: 54
Dołączył: 14 Kwi 2009
Posty: 3756
Skąd: Pokrówka
Wysłany: 2011-01-07, 11:54   

oczywiście ale ja bym proponował bliżej już ciepłych dni, będzie nas więcej i odniesie to jakiś efekt i trzeba się do tego przygotować łącznie z ulotkami które bysmy rozdawali mieszkańcom miasta :mrgreen:
_________________
Jazda rowerem to tylko z ChGRem ;-)
 
 
Wicio22
stały bywalec

Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 144
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-01-09, 15:36   

Witam!Jestem jak najbardziej za cieplejszym terminem i oczywiście służę pomocą aby to nie było tylko 1 kwietnia :mrgreen: bo nikt nas poważnie nie potraktuję :mrgreen: Co do stanu faktycznego naszych ścieżek,mamy ich wiele i wszędzie zakazy ruchu rowerów po ulicach tam gdzie są ścieżki które zimą przypominają raczej trakty dla narciarzy biegowych z przeszkodami :mrgreen: albo szkła albo psi klocek :mrgreen: Nasza władza funduję nam kolejne absurdy ,po co nam ścieżki skoro nikt nie dba o ich sprzątanie,na myśl nasuwa mi się wielkoduszność bogatego co daje głodnemu szczerbatemu dziadkowi suchary z wyrazem triumfu w oczach :-P a ten w wielkiej podzięce chowa je na potem(choć zęby mu i tak nie wyrosną)ale prezent to prezent czyż nie tak :?:
 
 
 
wiesław 2
Majster


Dołączył: 14 Sie 2010
Posty: 480
Skąd: Atlantyda
Wysłany: 2011-01-09, 16:08   

Te suchary można namoczyć, np. w herbacie a wtedy zębów nie trzeba.
 
 
Wicio22
stały bywalec

Wiek: 48
Dołączył: 01 Sty 2011
Posty: 144
Skąd: Chełm
Wysłany: 2011-01-09, 16:20   

Dobre :mrgreen: Ale w takim wypadku my musimy rowery zamienić na sanki lub narty :mrgreen: i do Zakopca jeździć nie trzeba :mrgreen: a na stoku w kumówce zaczniemy hodować owce :mrgreen:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Możesz ściągać załączniki na tym forum
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  

 

Zaprzyjaźnione grupy rowerowe


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Wersja forum PDA/GSM



Reklama





















Gorące tematy